Valio Alma Lauku piens 3,8 – 4,2%

18.01.2018

Jaunais Alma lauku piens ir pilnpiens, kas nozīmē, ka pienā esošais tauku saturs netiek regulēts, tādēļ tas var būt mainīgs. Alma lauku piena tauku saturs variē starp 3,8 un 4,2%. Tirgus pētījumi liecina, ka cilvēki arvien biežāk izvēlas tieši pilnpienu, tādēļ arī Valio vēlas piedāvāt augstas kvalitātes pilnpienu saviem klientiem.

Jautājumi un atbildes par Alma lauku pienu:

1. Kas ir pilnpiens?

Pilnpiens ir piens, kurā esošais tauku satura līmenis netiek regulēts. Saskaņā ar Eiropas regulām, par pilnpienu dēvē pienu sākot ar 3,5% tauku saturu. Arī Alma lauku pienam tiek saglabāts dabīgais tauku satura līmenis.

2. Kāpēc tauku saturs variē starp 3,8 – 4,2%?

Citkārt ražošanas procesā tauku saturs tiek regulēts, ikreiz piedāvājot konstantu tauku saturu, piemēram 2,5%. Pilnpiena gadījumā tauku saturs netiek regulēts. Svarīgi atcerēties, ka dabiski govs piena tauku saturs mēdz būt atšķirīgs. Tas, cik liels tauku saturs būs konkrētajā pienā, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem: govs šķirnes un vecuma, barības, ko tā lieto, un slaukšanas biežuma.

3. Vai Alma lauku piens ir svaigpiens?

Nē, Alma lauku piens nav svaigpiens. Svaigpiens ir piens, kas netiek apstrādāts termiski. Alma lauku piens tiek pasterizēts. Valio izmanto HTST pasterizācijas metodi, kā rezultātā ļoti īsā laikā piens tiek apstrādāts ar ļoti augstu temperatūru. Process nodrošina to, ka pienā esošās baktērijas un patogēni tiek iznīcināti un līdz ar to, piens ir tīrs un drošs lietošanai.

4. Vai šim pienam nostāsies saldā krējuma slānis?

Nē, šim pienam saldā krējuma slānis neveidosies. Lai nodrošinātu viendabīgu un patīkamu konsistenci, šis Alma lauku piens tiek apstrādāts ar īpašu metodi - homoģenēzi. Skaidrojot vienkāršoti, piens tiek skalots caur ļoti smalku sietu, sadalot sīkāk tauku molekulas. Līdz ar to, pienam stāvot, neveidojas nepatīkami krējuma kunkuļi.

Iepazīsti Alma lauku pienu tuvāk mājaslapā: ŠEIT!

Vai Tu paņēmi Alma lauku pienu?