„Valio“ pirmais Igaunijas tirgū ievieš pēc autentiskas metodes izgatavotu grieķu jogurtu sēriju

02.05.2016

Aprīlī uz veikalu plauktiem nonāks „Alma“ grieķu jogurti, kas ir vienīgie vietējie uz ierauga bāzes ražotie jogurti, kuri ir izgatavoti, pamatojoties uz autentisku separācijas metodi, kas nākusi no Krētas salas. 

Pēc “Valio Eesti” mārketinga direktores Kristas Kalbinas vārdiem, uzņēmumam bija svarīgi, lai šis produkts būtu jauns un unikāls vietējā tirgū.

„Sava produkta izstrādē mēs nolēmām vadīties pēc tā, lai mūsu jogurts būtu precīzi tāds, kā Grieķijā esošie grieķu jogurti – izgatavots tādā veidā, lai lielākā daļa no sūkalām tiktu nodalītas, lai krāsa būtu sniegbalta, pēc sastāva tam būtu jābūt samtainam, kā arī ar augstāku olbaltumvielu saturu nekā pašreizējām vietējām alternatīvām, un ar zemāku jeb 4% tauku saturu,“ stāstīja Kalbina.

 „Ja Igaunijā grieķu jogurtu tirgus ir vēl tikai attīstības stadijā, tad citur pasaulē grieķu jogurtu koncepcija ir drošā vadošā pozīcijā un, pateicoties to augstajam olbaltumvielu saturam un tīrajām sastāvdaļām, ir ieguvusi „superfood“ imidžu. Arī Igaunijas tirgus virzās šajā virzienā un par „spēka pārtiku“ titulētais grieķu jogurts tiek iecienīts arvien plašāk,“ izskaidroja Kalbina.

„Alma“ grieķu jogurts bez piedevām ir „clean label“ marķējuma jogurts jeb tas satur tikai trīs sastāvdaļas – pienu, saldo krējumu un grieķu jogurta ieraugu. Jogurtam nav pievienota neviena papildus viela un biezinātāji. „“Alma“ grieķu jogurtam ir autentiski bieza un samtaina konsistence – tas satur 2,5 reizes vairāk piena un 2 reizes vairāk olbaltumvielu nekā parastais jogurts,“ piebilst „Valio“ mārketinga direktore.

„Alma“ dabīgais grieķu jogurts tirgošanā nonāks 180 gramu un 370 gramu fasējuma glāzītēs. „Mazākais iepakojums ideāli ir piemērots vienai ēdienreizei, piemēram, ar ogu, riekstu, medus, musli vai citām piedevām. Lielākais iepakojums ir piemērots maltītes pagatavošanai vai vienkārši lielāka jogurta izsalkuma apmierināšanai,“ stāsta Kalbina.

„Uz dabīgā grieķu jogurta iepakojuma sniedzam arī ieteikumus, kā lietot grieķu jogurtu – papildinot to ar piedevām, pagatavojot no tā dip mērci vai, izmantojot to kā krējuma vieglāku alternatīvu,“ viņa piebilda.

„Valio“ papildus dabīgajam „Alma“ grieķu jogurtam tirgū ievieš arī grieķu jogurtus ar unikālu garšas kombināciju – grieķu jogurtus ar ievārījumu, no kuriem pirmie pie patērētājiem nonāks mango-baltās šokolādes, brūkleņu un kazeņu-aveņu grieķu jogurti. Grieķu jogurti ar piedevām ir pieejami mazākā iepakojumā - 125 gramu fasējuma glāzītēs.