„Valio“ jaunie rīvētie sieri ir tapuši sadarbībā ar vienu no Igaunijas labākajiem šefpavāriem Koit Uustalu

21.03.2016

„Valio“ siera „Atleet“ sērijai janvāra mēnesī pievienojies speciāli konditorejas izstrādājumiem un pastām paredzēts rīvēts siers, kura izstrāde notika sadarbībā ar Igaunijas Šefpavāru asociācijas biedru Koit Uustalu.

Pēc “Valio Eesti” mārketinga direktores Kristas Kalbinas vārdiem, patērētāju gaume kļūst arvien prasīgāka, tādēļ arī produktu attīstībā ir jāiegulda arvien vairāk. „Lai izstrādātu jaunu produktu ar perfektām īpašībām, šoreiz mēs nolēmām piesaistīt Koit Uustalu, kuram ir ilga restorānu pieredze un kas, pielietojot šefpavāra vīziju, palīdzēja izstrādāt jauno rīvēto sieru garšu un noteikt vēlamo konsistenci,“ izskaidroja Kalbina.

 

Pēc Kalbinas vārdiem, sadarbība ar šefpavāru ir bijusi aizraujoša un produktīva, par kuras veiksmīgo rezultātu visi savā mājas virtuvē var pārliecināties paši. „“Atleet“ rīvētais siers konditorejas izstrādājumiem ir ideāla piedeva pīrādziņu un cepešu sastāvdaļām. Īpaši labi piemērots tas ir siltu smalkmaizīšu pagatavošanai cepeškrāsnī, kuras daudzi no mums atceras, kā savas bērnības labākās brokastis. Bet speciālais rīvētais siers pastai, Itālijas virtuves slavenajam ēdienam, piešķir aromātiskumu un sulīgumu,“ piebilst Kalbina.

 

Uz „Atleet“ rīvētā siera iepakojuma aizmugures daļas atradīsiet Koit Uustalu recepšu ieteikumus, kas rīvēto sieru apzināti iesaka izvēlēties atbilstoši ēdienam. „Pastai piemērotas konsistences rīvētais siers „Atleet“ piešķir ēdienam pikantumu, krēmīgumu un sāļumu. Konditorejas izstrādājumiem paredzētais rīvētais siers ir ar nedaudz spēcīgāku konsistenci un tā labākās īpašības parādās dažādos cepešos, kur karstas temperatūras iedarbībā siera garša un aromārs kļūst spēcīgāki,“ izskaidro Uustalu, kas restorānos „Foody Allen“ un „Neikid“ ir vadījis virtuves komandu darbu.

 

Igaunijas Veru siera meistaru pagatavotais rīvētais siers veikala plauktos nonāk 200 gramu fasējuma iepakojumā. Rīvētais siers „Atleet“, kas nesatur laktozi un kuram ir augsts olbaltumvielu un kalcija saturs, ir veselīga izvēle ikdienas pārtikas sortimentā. Līdzīgi citiem „Atleet“ sērijas produktiem, arī jauno rīvēto sieru iepakojumam ir pievienota garšas stipruma skala, kas sieru palīdz izvēlēties pēc tā garšas intensivitātes. „Atleet“ rīvētie sieri pēc garšas īpašībām pieder pie maigo sieru sortimenta.

 

“Valio Eesti” ir viens no lielākajiem Igaunijas piena pārstrādes uzņēmumiem. “Valio Eesti” produkti, kas galvenokārt ir izgatavoti no Centrālās Igaunijas un Dienvidigaunijas fermu svaigpiena, ir atrodami gan Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, gan arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Uzņēmumā “Valio Eesti” strādā vairāk nekā 360 darbinieki, un tas ir vadošais Igaunijas svaigpiena uzpircējs, piena produktu, tostarp sieru eksportētājs, kā arī Veru un Laeva viens no lielākajiem darba devējiem. Uzņēmuma produktu sortimentā ir atrodami gan ikdienas, gan arī funkcionālie piena produkti, kuru pamatā ir “Valio” starptautiskā koncerna zinātniskie pētījumi un jaunas ražošanas metodes. Uzņēmumā “Valio” veiktie zinātniskie pētījumi ir apbalvoti arī ar Nobela prēmiju.