“Valio” izstrādājis PROfeel proteīna sēriju sportiskiem cilvēkiem

21.03.2016

“Valio” tirgū ieviesis speciāli sporta cienītājiem paredzētu PROfeel sēriju, kuras proteīna biezpiena krēmiem ar banānu, ananāsu un kakao garšu nav pievienots cukurs, kā arī 200 gramu šī produkta satur 21,4 gramus olbaltumvielu.

 

 

Pēc “Valio Eesti” mārketinga direktores Kristas Kalbinas vārdiem, Baltijā ir arvien pieaugošs sportistu un sporta entuziastu skaits, kuri trenēšanos un veselīgu uzturu uztver kā vienu veselumu un apzināti seko savai pārtikas izvēlei. „PROfeel proteīna biezpiena krēmu sērija ir pirmā no vietējā piena Igaunijā ražotā alternatīva sporta draugiem, kuriem ir svarīgi segt organisma pieaugošo olbaltumvielu nepieciešamību, kas rodas fiziskās aktivitātes rezultātā, un samazināt ikdienā lietojamo ogļhidrātu daudzumu,“ izskaidroja Kalbina.

 

Pēc Kalbinas vārdiem, PROfeel sērijas pirmās nedēļas veiksmīgā pārdošana apliecina, ka uzņēmums ir uz pareizā ceļa. „Šie produkti, pateicoties to bagātīgajam olbaltumvielu saturam, ideāli ir piemēroti kā maltīte pēc treniņa vai veselīga uzkoda,“ piebilda Kalbina.

 

“Valio” PROfeel biezpiena krēmu recepšu līdzautors ir septiņpadsmitkārtējais Igaunijas meistars kultūrismā Ott Kiivikas, pēc kura vārdiem, olbaltumvielu lietošana galvenokārt ir svarīga muskuļu atgūšanās procesā. „Jebkuras fiziskas aktivitātes laikā muskuļu šūnas noārdās, kuru atgūšanās atslēga un rekonstrukcijas materiāls ir olbaltumvielas. Ja mēs pastāvīgi muskuļu šūnas noārdām vairāk, nekā atjaunojam, tad rodas nogurums un palielinās dažādu traumu risks,“ piebilda Kiivikas.

 

Pēc viņa teiktā, apzināts uzturs vienmēr varētu iet roku rokā ar regulārām fiziskām aktivitātēm.  „Šodienas realitāte ir tāda, ka cilvēki kustas maz un vienlaikus dzīvo pārtikas pārpilnībā. Pavaicājiet sev dienas beigās, cik daudz jūs dienas laikā kustējāties un vai jums bija laiks paēst. Fiziskās aktivitātes ir visa pamats,“ uzsvēta Kiivikas.

 

Olbaltumvielām bagātie PROfeel biezpiena krēmi ir izgatavoti no tīra Igaunijas piena Tartu tuvumā esošajā “Valio” Laeva pienotavā un ir iepakoti 200g fasējuma glāzītēs, kuras veikalu plauktos palīdz atpazīt Igaunijā zināmo treneru Evas Ottas un Otta Kiivikas fotogrāfijas uz iepakojuma. “Valio” PROfeel proteīnu biezpiena krēmiem nav pievienots cukurs. Produkts satur tikai dabā sastopamos cukurus, galvenokārt piena cukuru.

 

“Valio Eesti” ir viens no lielākajiem Igaunijas piena pārstrādes uzņēmumiem. “Valio Eesti” produkti, kas galvenokārt ir izgatavoti no Centrālās Igaunijas un Dienvidigaunijas fermu svaigpiena, ir atrodami gan Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, gan arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Uzņēmumā “Valio Eesti” strādā vairāk nekā 360 darbinieki, un tas ir vadošais Igaunijas svaigpiena uzpircējs, piena produktu, tostarp sieru eksportētājs, kā arī Veru un Laeva viens no lielākajiem darba devējiem. Uzņēmuma produktu sortimentā ir atrodami gan ikdienas, gan arī funkcionālie piena produkti, kuru pamatā ir “Valio” starptautiskā koncerna zinātniskie pētījumi un jaunas ražošanas metodes. Uzņēmumā “Valio” veiktie zinātniskie pētījumi ir apbalvoti arī ar Nobela prēmiju.