Valio Gefilus jogurta dzērieniem atsvaidzināta āriene un jauns sastāvs ar vēl labāku garšu

16.11.2016

Valio Gefilus jogurta dzērieni ir piedzīvojuši pamatīgu atjaunināšanu un nu ir pieejami jaunā, videi draudzīgākā iepakojumā un divās jaunās garšas kombinācijās. Uzlabotie Gefilus jogurta dzērieni nesatur laktozi, tiem ir vieglāka konsistence un to sastāvam papildus LGG pienskābes baktērijām nu pievienots arī D vitamīns un vērtīgais B12 vitamīns.

Kā pastāstīja Valio Latvijas tirdzniecības direktors Rolands Maziņš, atjauninātajā jogurta dzērienu klāstā patērētāji atradīs gan savus līdzšinējos favorītus - zemeņu-banānu un Tutti-Frutti jogurta dzērienus -, gan arī pārsteigumus - jaunas garšas produktus. „Latvijas jogurtu lietotāju vidū vienmēr īpaši populāri ir bijuši produkti ar meža ogu garšu, tādēļ esam iekļāvuši to arī Gefilus jogurta dzērienu klāstā. Papildus esam radījuši arī pilnīgi jaunu, interesantu garšu kombināciju - jogurta dzērienu ar avenēm un granātābolu,” pastāstīja tirdzniecības direktors.

Pateicoties jaunajai receptei, Gefilus jogurta dzērieni ir ieguvuši šķidrāku konsistenci, vienlaicīgi saglabājot jogurta zīdaino struktūru, un nesatur laktozi. „Gefilus produktus ir ļoti iecienījuši pircēji, kas rūpējas par savu veselību, jo tie satur vienu no pasaulē visvairāk pētītajām pienskābes baktērijām - LGG. Nesen veicām pētījumu, kura rezultāti liecina, ka LGG baktērija ir pazīstama veseliem 76% Igaunijas iedzīvotāju,” atzina Rolands Maziņš.

„Vēlamies papildināt Gefilus piena produktus ar aizvien jaunām, veselībai labvēlīgām īpašībām, tādēļ esam bagātinājuši jogurta dzērienus ar B12 vitamīnu, kas palīdz nodrošināt normālu imūnsistēmas darbību un izvairīties no noguruma un spēku izsīkuma,” viņš piebilda.

Pēc uztura speciālistes Külli Holstingas teiktā, pienskābes baktērijām ir ļoti būtiska loma mūsu veselības un labas pašsajūtas nodrošināšanā. „Pienskābes baktērijas līdzsvaro mūsu organisma mikrofloru, uzlabojot uzturvielu uzņemšanu un zarnu trakta veselību, kas atbildīgs par 75% mūsu imūnsistēmas darbības. Labās baktērijas palīdz izvairīties no alerģijām un ādas problēmām, pazemina asinsspiedienu un holesterīna līmeni, kā arī rūpējas par hormonālā līdzsvara saglabāšanu. Tāpat tās piedalās iekaisuma procesu kontrolēšanā, kas, kā zināms, var radīt dažādas veselības problēmas,” Holstinga raksturo pienskābes baktēriju pozitīvo iedarbību.

Igaunijā ražotie Gefilus mazie jogurta dzērieni vēl aizvien tiek piedāvāti pievilcīgās, spilgti zaļas krāsas 100 g pudelītēs ar ērti skrūvējamu vāciņu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo iepakojumu nu kļuvis būtiski videi draudzīgāks. „Salīdzinājumā ar iepriekšējo iepakojumu jaunās pudelītes ir par trešdaļu vieglākas, kas nozīmē, ka gadā jogurta pudelīšu ražošanai kopumā patērēsim par 14 tonnām mazāk plastmasas,” pastāstīja Rolands Maziņš.