Noslēpumainais kokteilis - Smūtijs!

14.05.2015

Smūtija nosaukums cēlies no angļu valodas un apzīmē maigumu, jo smūtīji ir ļoti maigas konsistences sablendēti augļu, dārzeņu vai zaļumu konteiļi. Tādēļ tiem, kas ikdienā plāno aizrauties ar smūtiju gatavošanu, ir nepieciešams labs blenderis.

Ir divi populārākie smūtiju veidi: saldie un zaļie.

Ja vēlas pagatavot saldu augļu smūtiju, parasti šķidruma bāzei ņem ūdeni, pienu, kokosriekstu pienu, sulu, bezpiedevu jogurtu vai kefīru. Augļi un ogas var būt visdažādākie – banāni, ananāsi, persiki, mellenes, zemenes, ķirbji, granātāboli, melones u.tml. Šiem kokteiļiem parasti pievieno arī garšvielas, piemēram, vaniļu, kardamonu, kanēli.

Zaļajos smūtijos izmanto ūdeni, kokosriekstu ūdeni vai zaļo tēju. Tajos izmanto gurķus, spinātus, seleriju, bietes, romiešu salātus, skābenes un avokado. Šajos kokteiļos parasti pievieno tādus augļus kā ābolus, bumbierus, vīnogas, banānus. Bet kā garšvielas tiek pievienotas piparmētras, citrons, ingvers, baziliks, lociņi, timiāns.

Aukstajos smūtijos, kas lieliski veldzēs karstā vasarā, parasti izmanto sasaldētas ogas vai ledu. Saldētos elementus smūtijam pievieno pēdējā blendēšanas posmā. Savukārt tipiskākais saldinātājs ir medus un cukurotie augļi. Smūtijiem var pievienot visdažādākās sēklas un riekstus, piemēram čia sēklas, linsēklas, ķirbju sēklas, valriekstus u.c., kā arī auzu pārslas. Dažkārt tiem pievieno arī riekstu sviestu, kokosriekstu eļļu u.c. veselīgās taukvielas un proteīna pulverus, lai dzēriens būtu uzturvielām bagātāks.

Sākot no šī mēneša Valio savā sortimentā piedāvā divus jogurta smūtijus: Alma mango - pasifloras jogurta smūtiju un Alma bumbieru - banānu - ābolu smūtiju!

Lai Tu justos labi!