Kā top Forte cietais siers?

31.01.2015

Forte cietā siera ražošanas process ir sarežģīts un ilgs process. Tā kvalitāte un garša veidojas nobriešanas laikā pie ļoti specifiskiem uzglabāšanas apstākļiem.

Forte siers tiek ražots no Dienvidigaunijas fermās iegūta augstākās kvalitātes piena. Viena siera kilograma pagatavošanai nepieciešami 13 litri piena. Siera gatavošanai izmanto speciālas vara veidnes, kurās tas tiek sapresēts un iegūst apaļo formu. Rituļi tiek sālīti un pēc tam nogatavināti vairākus mēnešus.

 

 

 

 

 

 

Līdz šim Forte sieri tika nogatavināti Parmā, Itālijā, bet no šī gada sāk darboties speciālā nogatavināšanas telpa Igaunijas rūpnīcā. Tā nodrošina visus nepieciešamos apstākļus, lai process būtu identisks tam, kas tika nodrošināts Itālijas siera pagrabos. Tajā tiek uzturēta nepieciešamā temperatūra un mitruma līmenis siera uzglabāšanai. Rituļi tiek tīrīti un grozīti ik pēc 10 dienām. Šo procesu veic īpašs robots, kas rūpīgi sierus izcilā un novieto atpakaļ plauktos. Galu galā viens ritulis sver vidēji 36-38 kg. Kad siers ir izturēts desmit mēnešus, tiek pārbaudīta tā kvalitāte – vai tas ir viendabīgs un bez plaisām. Ja nobriešanas laikā veidojušās plaisas, tas var sākt pelēt. Tādēļ šāda kontrole ir būtiska.

Sieram gatavošanās laikā izveidojas cietāks apvalks, kas to pasargā no plaisām un bojāšanās. Kā arī palīdz saglabāt labo garšu un tekstūru.

Lai Tu justos labi!