Olbaltumvielas Tavā organismā

05.11.2014

 

Olbaltumvielas ir organisma muskuļaudu būvniecības galvenais elements. Pieaugušam cilvēkam olbaltumvielu ikdienas norma, ko nepieciešams uzņemt ir 1,1 - 1,3 grami uz kilogramu. Piemēram, 60kg smagai sievietei būtu jāuzņem 70 – 80 gramus olbaltumvielu dienā. Protams, jāatceras, ka sportiskiem cilvēkiem būtu nepieciešams lielāks uzņemto olbaltumvielu daudzums, jo muskuļaudi veidojas intensīvāk.

Olbaltumvielu kvalitāte atšķiras atkarībā no izcelsmes – dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas parasti ir augstākas kvalitātes, jo tās satur vairāk aminoskābju. Tomēr jāatzīst, ka olbaltumvielas ieteicams uzņemt ar dažādiem produktiem.

Top 10 produkti:
Olas: Ļoti labs olbaltumvielu avots – olās esošās olbaltumvielas ātri un viegli uzsūcas organismā. Tomēr jāatceras, ka dzeltenumā ir daudz holesterīna.

Piens: Piena olbaltumvielām ir ļoti augsta kvalitāte. Kazeīna un sūkalu olbaltumvielas satur daudzas no organismam nepieciešamākajām aminoskābēm, kā arī labi uzsūcas.

Siers: Cietie, ilgi noturētie sieri satur olbaltumvielas ļoti koncentrētā veidā.

Sojas pupas: Vieni no labākajiem augu izcelsmes olbaltumvielu avotiem, jo satur visas organismam nepieciešamās aminoskābes. Tādēļ veģetāriešiem tās ieteicams lietot pārtikā.

Gaļa: 100 grami cūkgaļas vai liellopu gaļas satur aptuveni 22 gramus olbaltumvielu. Būtiska ir tās kvalitāte.

Zivis: Satur daudz olbaltumvielu, kā arī omega-3 taukskābes.

Vista: Labs proteīna avots, jo tajā ir zems tauku saturs.

Zirņi un pupas: Viens no bagātīgākajiem augu izcelsmes olbaltumvielu avotiem.

Rieksti un sēklas: Ļoti labs olbaltumvielu avots. Tos var pievienot salātiem vai jogurtam.

Pilngraudu produkti: Piemēram, auzu biezputra, kas vārīta ar pienu, ir ne tikai garšīga, bet arī proteīniem bagāta maltīte.

Lai Tu justos labi!