Lauku piena 5 vērtīgās īpašības

Senāk pilnpienu galvenokārt ieteica dzert bērniem, kam barojošais dzēriens kalpoja kā labs palīgs organisma augšanas procesā. Tomēr šobrīd arī veikalu plauktos arvien lielāku platību ieņem tieši dažādu veidu piens ar 3,5% un svārstīgo tauku procentu. Alma piena eksperte Elle Musta, kas  Valio Laeva pienotavā strādā jau vairāk kā 20 gadus, treknāku pienu iesaka visiem, kam svarīgas šīs īpašības:

Vitamīni

Pēc Alma piena ekspertes teiktā, piens galvenokārt ir svarīgs kalcija un magnēzija avots, tomēr Alma piens ar svārstīgo tauku saturu 3,8-4,2%, pateicoties augstajam tauku procentam, palīdz uzņemt arī vairākus citus vitamīnus. „Lai tādi taukos šķīstoši vitamīni, kā A,D,E,K, labāk uzsūktos cilvēka organismā, ir nepieciešami tauki. Arī pēc pasterizēšanas piens ietver visus zināmākos vitamīnus un ir to svarīgs avots mūsu uzturā – piens papildus A,D,E un K vitamīniem satur arī dažādus B grupas vitamīnus,” skaidro eksperte.

Ķermeņa svars

Ilgtoši nopeltie tauki daudziem vēl joprojām saistās ar lieko svaru. Tauki vien apaļīgu nepadarīs, tieši pretēji – tauki, kas gudrā veidā tiek lietoti uzturā, var palīdzēt tievēšanas procesā. „Spēcinošs pilnpiens un tā sastāvā esošās taukskābes piedod sāta sajūtu, palēnina cukura uzsūkšanos asinsritē, kā arī novērš pārēšanos. Tādējādi piena cienītāji, kam ir veselīgs dzīvesveids, bez lieka satraukuma droši var lūkoties arī treknāka piena virzienā,” piebilst eksperte.

Mirdzoša āda

Jau Kleopatra un daudzas citas brīnišķīgas sievietes pēc viņas piemēra ir gājušas piena vannās, lai tādējādi uzturētu savu ādu mīkstu, vingru un mirdzošu. Un tas nebūt nav bijis velti, proti, pilnpiens bagātīgi satur aminoskābes, antioksidantus un vitamīnus, kas baro un lutina ādu. „Tie, kam spēlēties ar ēdienu netīk, ādu var lutināt arī no iekšpuses. Alma lauku piens ar svārstīgo tauku procentu ir mazāk pārstrādāts, un tam piemīt dabīga garša. Lietojot uzturā pienu, mēs palīdzam organismam rūpēties arī par mūsu ādu,” apstiprina Alma piena eksperte Elle Musta.

Laimes sajūta

Vai zināji, ka piens mazina stresu?  Glāze silta piena palīdz atslābināt saspringtus muskuļus un nomierina nervus. „Vīrusu sezonā spēcinošajā piena dzērienā ir vērts pievienot arī medu. Ja saldā dzēriena pagatavošanai izmantosi Alma lauku pienu un dabīgo medu, uzbursi dzērienu, kas papildus veselības uzmundrināšanai ļaus atgriezties bērnības atmiņās. Tā par spīti ziemas aukstumam sasildīsi gan savu ķermeni, gan sirdi!” iesaka Elle Musta. Eksotisku garšu cienītāji klasiskā piena dzēriena garšu var papildināt ar kurkumu. Šī Indijas izcelsmes auga zeltīti dzeltenā sakne kopš seniem laikiem tiek lietota kā dziedniecisks līdzeklis, bet, piemēram, Ķīnas medicīnā to izmanto arī pret depresijas ārstēšanu.